עוזי עמרני, יליד 1977. גדל והתחנך בבית דתי לאומי, ילד רביעי מתוך שמונה אחים ואחיות. כילד השתתף בחוגי ציור, מוסיקה וכתיבה יוצרת, שהיוו בסיס ראשוני ליצירתו.

במשך עשור עבד כמעצב תלבושות, ובשנת 2013 זכה בפרס האקדמיה לטלוויזיה (פרס אופיר) על עיצוב התלבושות בסדרה “שטיסל“. בהמשך פנה ללימודי עיצוב מוצר. בשנת 2020, בזמן מגפת הקורונה, גילה שוב, מאז ילדותו, את עולם הציור. מדיום שהעמיק בו והשליך על יצירה במדיומים נוספים.

בשנת 2007, כשכבר היה אב ובעל משפחה בעצמו, חווה עמרני התפרצות פוסט טראומטית בעקבות שירותו הצבאי כחובש בלבנון. החיים בצל הפוסט טראומה הובילו לדיכאון, התרחקות מהעולם ולשבר ביחסים עם המשפחה והסביבה הקרובה. תהליכים איתם מתמודד עמרני עד היום.

סדרת העבודות “PTSD” עוסקת באופן ישיר גם בעיבוד הזיכרונות והאירועים של שירותו הצבאי, וגם בהשלכות על מעגלי חייו העכשוויים.

עמרני עוסק באמנות מתוך געגוע וכאב העבר, אך גם מתוך ערגה וכיסופים לטוב המתהווה ולעיסוק בחוויות חייו מתוך פרספקטיבה של החלמה ותיקון.

עמרני יוצר בשלל מדיומים: פיסול, וידאו, ציור, הדפס וטקסטיל ועובד עם מגוון חומרים שאולים המבטאים את תוואי חייו: חיילי צעצוע מפלסטיק, מדי צהל, שמיכה צבאית, תצלומים של ילדיו, טקסטים מהתנ”ך והכתובים היהודיים ודימויים מחיי היום יום שלו; רובם ככולם עוסקים במטען הרגשי המרובד אותו הוא נושא עמו. מן החומרים והסמלים הללו הוא מייצר אובייקטים חדשים, סצנות, או סיפורים שנוגעים לו באופן אישי אך מספרים גם את סיפורם האישי- קולקטיבי של רבים אשר נפגעו בשירות הצבאי באופן שאינו נראה לעין.

עמרני תופר ופורם, ליטרלית וקונספטואלית, טלאי ועוד טלאי של סיפור חייו. הוא משחזר זיכרונות מן העבר ויוצר זיכרונות חדשים בהווה. הוא בורא, מסתיר, כותב, מוחק, בונה, מפרק ומרכיב. יוצר דימויים בעלי הקשר פנימי, אינטימי ואישי לצד דימויים אוניברסליים, קולקטיביים וגלובליים. תשוקה ותחושת שליחות מדרבנים אותו לבטא ולצעוק את השתיקות העמוקות בחייו ולהפוך אותן לקולותיהם של אנשים רבים נוספים.

עוזי עמרני הוא בוגר לימודי עיצוב תפאורה ותלבושות בבית הספר לעיצוב אומנויות הבמה של רקפת לוי (2005), לימודי תעודה של עיצוב מוצר ב-HIT (2019), השתלם בציור ורישום אצל האמן בועז לבנטל (2020) ובסטודיו “הכולל”, אצל גיא אביטל ורן טננבאום (2020) ומשנת 2021 סטודנט במסגרת “תכנית אישית” בפקולטה לאמנויות – המדרשה בבית ברל.

יצירת קשר:

מייל Uzamrani@gmail.com

טלפון 052-3470106

פייסבוק Uzi Amrani

אודות

יצירת קשר:

מייל Uzamrani@gmail.com

טלפון 052-3470106

פייסבוק Uzi Amrani